عناوین:

  • دلایل اهمیت آموزش آنلاین
  • روش‌های تقویت وبسایت آموزش آنلاین

اگر یک وبسایت آموزش آنلاین این ۱۰ ویژگی را ندارد قید آن را بزنید

تیر 20, 1399
آموزش آنلاین

گسترش شیوه‌های آموزش آنلاین در حال تغییر دادن تجربه ما از آموزش است. با شیوع کرونا این استفاده از وب سایت آموزش آنلاین به دلیل انعطاف‌پذیری، هزینه‌های اندک و تجربه مطلوب کاربری، تبدیل به استاندارد جدید آموزشی شده و مزایای بسیاری برای دانش‌آموزان و دانشجویان دارد.

بسیاری وب سایت آموزش آنلاین وجود دارند که دوره‌های آموزش مجازی را در اختیار کاربران قرار داده و فاصله میان آموزندگان و مربیان آن‌ها را پر کرده است.

برای این که بازدید و مشارکت در وب سایت آموزشی شما افزایش یابد یا وب سایت مناسب برای آموزش خود را انتخاب کنید، لازم است برخی ویژگی‌های وب سایت آموزشی آنلاین که شما را از رقبایتان پیش می‌اندازد را مورد توجه قرار دهید.

 

چرا باید آموزش آنلاین در اولویت باشد؟

در این جا توجه شما را به آماری از مطالعات انجام شده در زمینه آموزش آنلاین در کشورهای توسعه یافته جلب می‌کنیم:

  • آموزش آنلاین باعث توسعه درآمد در ۴۲٪ شرکت‌های آمریکایی شده است.
  • شرکت‌هایی که خدمات آموزش آنلاین ارائه می‌دهند ۹۰۰٪ رشد داشته‌اند.
  • آموزش آنلاین ۹۰٪ کمتر انرژی مصرف کرده و ۸۵٪ گاز دی‌اکسید کربن کمتری تولید می‌کند.
  • آموزش آنلاین باعث ۲۵٪ تا ۶۰٪ افزایش در میزان فراگیری می‌شود.
  • ۴۳٪ دانشجویان اروپایی تکنولوژی‌های آموزشی دیجیتال را بسیار مفید می‌دانند.
  • ۸۱٪ دانشجویان آمریکایی معتقدند آموزش آنلاین به بهتر شدن نمره‌های آن‌ها کمک کرده است.
  • شرکت IBM پس از استفاده از آموزش آنلاین حدود ۲۰۰ میلیون دلار در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده است.
  • پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار جهانی آموزش آنلاین تا سال ۲۰۲۵ به ۳۲۵ میلیارد دلار برسد.

 

آموزش آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس

 

 

با توجه به مزایا و چشم‌انداز روشنی که برای آموزش آنلاین مشاهده می‌شود باید دید ویژگی‌های وب سایت آموزش آنلاین چه باید باشد.

 

برای تقویت وب سایت آموزش آنلاین خود چه کنیم؟

 

۱− پذیرش آنلاین

پذیرش آنلاین از اساسی‌ترین ویژگی‌های وب سایت آموزش آنلاین است. شما با اضافه کردن فرم‌های پذیرش آنلاین در وبسایت خود باعث راحت‌تر شدن فرایند ثبت‌نام کاربران در تمام ساعات روز می‌شوید. با این کار همچنین از فرایند آزار دهنده ثبت‌نام حضوری اجتناب کرده، کاغذ بازی‌ها را کاهش داده و در اسرع وقت به گزارش‌ها رسیدگی می‌کنید.

 

۲− گزارش و تحلیل داده‌ها

تحلیل و گزارش واکنش و رفتار یک دانشجو نسبت به دوره‌های آموزشی مهم است. این ویژگی می‌تواند به شما برای دنبال کردن داده‌ها کمک کرده و تمامی اطلاعات از جمله دستگاه مورد استفاده (لپ‌تاپ و گوشی و..) دانشجویان، جایی که برای دانشجویان سوال پیش آمده و این که هر چند مدت به درس ارائه شده باز می‌گردند را جمع‌آوری و در صورت نیاز ارائه کند.

 

تحلیل داده‌ها

 

گزارش‌ها نشان می‌دهد شرکت‌هایی که از ابزارها و استراتژی‌های آموزش آنلاین استفاده می‌کنند می‌توانند تا ۵۰٪ در تولید خود افزایش ایجاد کرده و به ازای هر کارگر/کارمند ۲۵٪ سود بیشتر جلب کنند.

 

۳− مدیریت بانک اطلاعات و پشتیبان‌گیری

سیستم مدیریت اطلاعات دانشجویان بر فعالیت‌های آن‌ها نظارت کرده و نتایج آزمون‌ها، حضور و غیاب، ارزیابی عملکرد دانشجویان شامل نمره‌های دریافتی و همه فعالیت‌های مرتبط را حفظ و ذخیره می‌کند. پشتیبان‌گیری از این داده‌ها به شما کمک می‌کند تا عملکرد دانشجویان و دانش‌آموزان را دنبال کنید. بر اساس این گزارش‌ها می‌توانید با توجه به ظرفیت‌ها و پیش‌زمینه دانشجویان، دوره‌های مرتبط را به آن‌ها پیشنهاد دهید.

 

۴− ایجاد دوره آموزشی در وب سایت آموزش آنلاین

ایجاد دوره‌های آموزشی به شما در ساده‌سازی فرایند کاری کمک خواهد کرد. باید در وب سایت شما فضایی وجود داشته باشد که امکان وارد کردن دوره‌ها، ویدئوها و محتوای مطالعاتی در آن فراهم باشد.

 

۴− دنبال کردن توانمندی‌ها و گواهینامه‌ها

پیگیری توانمندی‌ها و گواهینامه‌ها یکی از ویژگی‌های وب سایت آموزش آنلاین است که بر اساس سنجش عملکرد دانشجویان و دانش‌آموزان به دست می‌آید. شما حتی می‌توانید گزارش پیشرفت کارکنان را در این قسمت داشته و بلافاصله نتایج تلاش‌های خود را ببینید.

 

وبینار

 

۵− انجمن‌ها و وبینارها

انجمن‌های موجود وب سایت آموزش آنلاین فضایی برای دانشجویان فراهم می‌کنند تا بتوانند با هم تعامل داشته و درباره دوره‌ها، تکالیف و دیگر اطلاعات مرتبط بحث کنند. همچنین امکان پرسش و پاسخ با دیگر دانشجویان و اساتید را نیز فراهم می‌کند.

 

۶− مشارکت اجتماعی

ابزارهای مشارکت اجتماعی می‌تواند به دریافت بازخورد فوری از کاربران کمک کند. شما می‌توانید به کاربران وب سایت آموزش آنلاین خود از طریق ایمیل و پیام هشدار دهید. کاربران همچنین می‌توانند هشدارها را مدیریت کرده و از امکان برنامه‌ریزی آسان بیشترین بهره را ببرند.

 

۷− داشبوردها

داشبورد در وب سایت آموزش آنلاین می‌تواند با فراهم کردن ترکیبی از گزارش‌ها و ارزیابی‌ها، به دانش‌آموزان، والدین و معلمان راهی برای تصور بهتر از میزان پیشرفت در طول ترم ارائه کند. با توجه به سن دانش‌آموز، والدین باید بتوانند به داده‌های جمع‌آوری شده از طریق داشبورد مراجعه کرده و بر روند پیشرفت فرزندان خود نظارت کنند.

 

نظارت بر فرزندان از ویژگی‌های وب سایت آموزش آنلاین

 

۸− آموزش نامتقارن

آموزش نامتقارن نوعی از آموزش است که محدود به زمان و مکان نیست. نیازی نیست دانش‌آموزان یا دانشجویان در ساعت مشخصی برای شنیدن صحبت‌های معلم خود پای سیستم حاضر باشند. آن‌ها می‌توانند در زمان و مکان مطلوب خود آموزش ببینند.

به عنوان مثال ارائه پلتفرم‌های مناسب موبایل می‌تواند به افراد برای دنبال کردن دوره‌های آموزشی از طریق گوشی موبایل کمک کند. کاربران می‌تانند در از هر مکان و با هر وسیله‌ای آموزش ببینند. این امر باعث بهبود تجربه کاربری کاربران خواهد شد.

 

۹− بازیگونه‌سازی

ویژگی بازیگونه‌سازی باعث ایجاد یک رقابت دوستانه میان کاربران می‌شود. بازیگونه کردن موضوعات باعث افزایش ویژگی‌های بازی به دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی می‌شود. این باعث افزایش مشارکت، سرعت یادگیری و سازگاری میان کاربران می‌شود.

 

بازیگونه‌سازی

 

۱۰− ایجاد ویدئو کنفرانس 

اغلب دانشجویان و دانش‌آموزان در فرایند آموزش آنلاین ویدئو کنفرانس را به باقی روش‌های آموزشی ترجیح می‌دهند. تقریبا همه یادداشت‌های مربوط به جلسات از طریق ایمیل برای ثبت نام کنندگان ارسال می‌شود. برای صاحبان وب سایت‌های آموزش آنلاین اضافه کردن ثبت نام دوره و ویدئو کنفرانس به وب سایت برای داشتن یک درآمد دائمی بسیار ضروری است.

 

بسترهای بسیاری برای آموزش آنلاین به دانش‌آموزان و دانشجویان و.. که قصد دارید برنامه آموزشی موفقی برای آن‌ها تدارک ببینید وجود دارد. اما برای داشتن بهترین سیستم و یک آموزش موفق باید ویژگی‌های ضروری که در بالا مورد اشاره قرار گرفت را مورد توجه قرار دهید.

همچنین مطمئن شوید وب‌سایت مورد انتخاب شما تکنولوژی و زیرساخت مناسب را داشته باشد. اختلال در تکنولوژی می‌تواند مانعی اساسی برای دستیابی دانش‌آموزان و.. به نتایج مورد نظر دوره باشد.

برای آشنایی با اپلیکیشن‌های آموزش زبان می‌توانید به صفحه آموزش زبان ما مراجعه کنید.

ثبت نظر